Lidé

výbor SK Union Břevnov

Michal Chylík (1977)

Břevnovský rodák a patriot, kterému není lhostejný osud jeho čtvrti. Založil spolek Zelený Břevnov, který se stará o ochranu zeleně a hodnotných míst v sousedství. Podílel se na obnově Plivátka a plánu rozvoje Ladronky, nyní svou energii směřuje do obnovy fotbalu na Břevnově. Pracuje jako IT specialista.

Petr Čížek (1968)

Když mu bylo sedm let, přivedl ho táta na trénink TJ Břevnov. V červenobílých barvách prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do áčka dospělých, kde později nastupoval s kapitánskou páskou – jeho kopací techniku a přehled fanoušci milovali. Působil i jako správce hřiště. Vyučený instalatér, momentálně pracuje jako řidič.

Miroslav Beznoska (1959)

Narodil se v Břevnově, odkud se dosud neodstěhoval. Jako fotbalista prošel kluby Sokol Bílá Hora, Tatran Střešovice či Dopravní podniky, oblékl také dresy obou tradičních břevnovských klubů TJ a Slavoj – zde působil sedmnáct let jako hráč, trenér dětí i dospělých, a nakonec také jako předseda (1987–1994). Profesí technik.

Radovan Vrba (1990)

Žije na Břevnově kousek pod hřištěm, na které se snaží vrátit fotbal. Během studií stavebního inženýrství na Českém vysokém učení technickém se v rámci stáží podíval do fotbalově vyspělých zemí Argentiny a Španělska, nižší soutěž si zahrál i v Polsku, nyní nastupuje za SK Střešovice 1911. Pracuje jako stavební projektant.

Marek Šálek (1964)

Do Břevnova se přistěhoval v roce 1998 a o dva roky později stál u založení Sdružení Tejnka – sousedského spolku, který usiluje o udržení jedinečného rázu této „vesnice ve městě“ a snaží se přispívat k jejímu zvelebení a oživení. Spoluorganizátor uličních slavností, kronikář a nástěnkář Tejnky. Pracuje jako novinář.

A další…

Rozjezd Unionu Břevnov by se neobešel bez Honzy Kalaše, Karla Höfera, Tomáše Chadima, Michala Hoffmana a řady dalších – včetně našich žen a dětí. Klíčovou součástí týmu jsou trenérka Jana Macourková a trenér Petr Křepský, oba držitelé licence C.